Wakacje w Tunezji

Chcesz wybrać się do Afryki? Postaw na wakacje w Tunezji! Ten kraj stwarza wyjątkowe warunki do wypoczynku i każdego roku wybierany jest przez tysiące turystów z całego świata. Dowiedz się, dlaczego tak jest. Wczasy all inclusive i last minute w naszym biurze znajdziesz w atrakcyjnych cenach. Przygotowaliśmy wyjątkową ofertę dla osób, które doceniają piaszczyste plaże, słoneczną pogodę i legendarne atrakcje historyczne. Sprawdź, co warto zobaczyć w Tunezji i jak przygotować się do podróży.

Atrakcje na wczasach w Tunezji

Polacy tęskniący do egzotycznych krajobrazów i bezchmurnego nieba chętnie decydują się na wyjazd do Afryki. Można zorganizować go w korzystnej cenie i skorzystać z wielu atrakcji znajdujących się na tym kontynencie. Dlaczego wczasy w Tunezji to dobry pomysł? Turyści zachwycają się przede wszystkim malowniczym wybrzeżem, plażami i luksusowymi kurortami. W okolicy można aktywnie spędzać czas, wybierając się na przykład na narty wodne lub lot paralotnią. Miłośnicy spokojnego wypoczynku mogą natomiast poleżeć nad Morzem Śródziemnym i cieszyć się hotelowymi atrakcjami all inclusive. Wśród miejsc, które trzeba zobaczyć na wakacjach w Tunezji, warto wymienić amfiteatr w El Jem. Ta monumentalna budowla jest umieszczona na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Kiedyś organizowano w niej walki gladiatorów i wyścigi rydwanów. Niezwykłe wrażenie wywołują też oazy górskie, w których można podziwiać palmy, wodospady i rzeki w wyżłobieniach skalnych. Wycieczki fakultatywne na last minute często obejmują też zwiedzanie Kartaginy, pozostałości starożytnego miasta, oraz miejsce na Saharze, w którym kręcono Gwiezdne Wojny. Miłośnicy artystycznych dzielnic powinni natomiast udać się do Sidi Bou Said, słynącego z białych domków z niebieskimi okiennicami. Wczasy z pewnością dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

Jak zaplanować wakacje w Tunezji?

Najbezpieczniejszą opcją wyjazdu do Afryki jest skorzystanie z oferty biura podróży. Wówczas nie musisz przejmować się weryfikacją miejsc noclegowych i zyskujesz pomoc doświadczonego przewodnika. Jeśli zależy Ci na tanich wakacjach, wybierz pakiet Tunezja last minute. To szansa na tanią organizację pobytu. Ciekawą propozycją jest również Tunezja all inclusive, obejmująca pełne wyżywienie i wiele udogodnień w hotelu. Pracownicy biura doradzą Ci, jak przygotować się do wyjazdu. Decydując się na tunezyjskie wczasy, musisz mieć ze sobą ważny paszport. W tym kraju obowiązują dinary. Turyści zazwyczaj po przylocie wymieniają na nie euro lub dolary. Pamiętaj, że w Afryce panują wysokie temperatury. Zabierz krem z filtrem, nakrycie głowy i lekkie, zwiewne ubrania, które dobrze sprawdzą się na wakacjach w tym klimacie. Pogoda zależy od terminu Twojego pobytu. Najgoręcej jest w lipcu, sierpniu i wrześniu, wówczas temperatura oscyluje w granicach od 30 do 40 stopni Celsjusza. W styczniu i lutym dni są chłodniejsze, mogą też wystąpić opady deszczu.

All inclusive i last minute w Afryce

Jak widzisz, w Tunezji możesz liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Co zrobić, by wakacje były udane? Przede wszystkim zadbaj o swoje bezpieczeństwo i dobrze przygotuj się do podróży. W pakiecie all inclusive lub last minute możesz zawrzeć ubezpieczenie turystyczne, pozwalające pokryć ewentualne koszty leczenia i nieprzewidzianych wypadków. Tunezyjscy sprzedawcy zaoferują Ci lokalne wyroby, takie jak ceramika i plecione kosze. Turyści często kupują je na pamiątkę. Wybierz się na wczasy z naszym biurem podróży i poznaj najpiękniejsze krajobrazy upalnej Afryki.